WhatsApp’tan yeni özellik: ‘İhbar dönemi’

26 Mart 2021, Cuma 15:22

     


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın son beta sürümünde yeni bir özellik ortaya çıktı. Google Play Beta Programı aracılığıyla programdaki kullanıcılar için yayınlanan 2.21.7.3 güncellemesi kapsamında mesajlaşma uygulamasına “ihbar” özelliği geldi.

Daha önce WABetaInfo WhatsApp’ın doğrudan bir sohbet dizisinden WhatsApp desteğiyle iletişime geçmeye izin veren bir özellik yani “ihbar” sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Shiftdelete.com'un haberine göre, WABetaInfo tarafından tespit edilen özellik yeni beta sürümü ile birlikte gerçekten gün yüzüne çıktı ve belirli kullanıcı tarafından kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı.

Bugün WhatsApp nihayet belirli beta test kullanıcıları için özelliği yayınlıyor: Bu, yalnızca birkaç kişinin gerçekten bu özelliği etkinleştirdiği anlamına geliyor. Özelliğin sizin için etkinleştirilip etkinleştirilmediğini doğrulamak istiyorsanız, WhatsApp Ayarları> Yardım> Bize Ulaşın‘ı kontrol etmenizin yeterli olduğunu belirtelim. Benzer bir şey görürseniz bu, yeni özelliği kullanmaya başlayabileceğiniz anlamına geliyor.

Ek olarak “ihbar” özelliğinin “bir sohbet dizisinden WhatsApp desteğiyle iletişime geçmeye izin veren bir özellik” da sunuluyor.

Whatsapp'ın duyurduğu bu “ihbar” özelliği zamanla daha fazla kullanıcı üzerinde açılacaktır. Ayrıca yeni özellik şu anda sadece Android kullanıcılarının test programında yer alıyor. iOS kullanıcıları için özelliğin daha sonra kullanıma sunulacağı ön görülüyor. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler