Gaziemir kadın kooperatifi kuruldu

26 Kasım 2018, Pazartesi 20:28

     


Gaziemir Belediyesi ile İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun (İSTÖP) işbirliğiyle hayata geçirilen Gaziemir Üretici Kadınlar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi faaliyete başladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Cumhuriyet Semt Evleri'nde verilen kurslar, seminerler ve eğitimlerle kadınları üretime yönlendirilerek sosyal ve ekonomik hayatta daha aktif bireyler olmalarına katıkıda bulunan Gaziemir Belediyesi, Kadın Kooperatifi ile ekonomik hayatta daha fazla söz sahibi olmalarını sağlayacak. Ev kadınlarını meslek sahibi yaparak üretim sürecine ve ekonomik hayata dahil etmek amacıyla hayata geçirilen kooperatifte düzenlenecek eğitimlerle, kadınların uzmanlaşması sağlanacak. Anahtarlık, biblo, takı, sabun, yastık, giyim eşyası, nikâh şekeri gibi el işi ürünlerin üretiminin yapılacağı kooperatifin hedefi, kadınların ürettiği el emeği göz nuru ürünleri yurtiçi ve yurt dışında tüketiciyle buluşturmak.

İSTÖP Genel Başkanı Mehmet Aydoğan ile birlikte Gaziemir Üretici Kadınlar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'ni ziyaret eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, "Cumhuriyet Semt Evlerimizde düzenlenen kurslarımıza katılan kadınlarımız çok güzel ürünler üretiyor. Organik oyuncak atölyemizde ve semt evlerimizde kadınlarımızın ürettiği ürünlerin, kooperatifimiz aracılığıyla satılması sağlayacağız. Bu şekilde kadınlarımızı üretime dahil ederek ev ekonomilerine katkı koymalarına aracı olacağız. Ev kadınlarını meslek sahibi yaparak üretici hale getirecek bu proje, aynı zamanda onların sosyalleşmelerine de katkı sunacak" dedi. (DHA) 
Son Eklenen Haberler