Gaziemir'e 'İnsani Gelişme Ödülü'

27 Kasım 2018, Salı 14:37

     


Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yayımlanan İnsani Gelişme Endeksi-İlçeler Raporu'na göre Gaziemir Belediyesi Türkiye'deki en gelişmiş 30 ilçe arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) İnsani Gelişme Endeksi -İlçeler (İGE-İ) çalışmasında Türkiye'de 186 ilçeyi kapsayan rapora göre 23. sırada yer alan Gaziemir Belediyesi 'yeşil bölgede' yer alan ilçe oldu. Rapor; yönetim, sosyal kapsama, ekonomik durum, eğitim, sağlık, sosyal yaşam, çevre ve ulaşım göstergeleri baz alınarak düzenlendi. İNGEV Başkanı Vural Çakır, insani gelişmenin bir yönetim felsefesi ve uygulama stratejesi olduğunu belirterek; Vakfın, insani gelişmeye hizmet eden çalışmaları desteklemekten gurur duyduğunu belirtti.

'TÜRKİYE'DE İLKLERE İMZA ATIYORUZ'

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, "İNGEV'e ve emeği geçen herkese bizi bu ödüle layık gördükleri için teşekkür ederim. Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana yerel yönetimler anlayışımız çerçevesinde her zaman ilkleri yaşattığımız Gaziemir'de, çalışmalarımızın vatandaşlara ulaştığını görmek bizi çok mutlu etti. Hayata geçirdiğimiz sosyal ve fiziki projelerle tüm vatandaşlarımıza Gaziemirli olmanın ayrıcalığını yaşatıyoruz. Her alanda örnek gösterilen, fark yaratan işlere imza atmaya devam edeceğiz" dedi. (DHA) 
Son Eklenen Haberler