“AK Parti ile tarih yeniden yazılıyor”

4 Kasım 2018, Pazar 20:01

     


AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, iktidarda 16. yılını tamamlayan AK Parti ile tarihin yeniden yazıldığını söyledi.

Savaş, 3 Kasım 2002 seçimlerinin 16. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Milli irade tarafından 14 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti, 3 Kasım 2002’de aziz milletimizle birlikte iktidara gelmiş, dünya siyasi tarihinde yeni bir dönemi başlatmıştır. Bu tarihten itibaren binlerce yıllık bir medeniyet yeniden tarih yazmaya başlamış, aziz milletimiz hem kendi coğrafyasında hem de küresel politikalarda dünya düzenine yön veren ana aktörlerden birisi haline gelmiştir.

Bu süreç binlerce yıllık bir medeniyetin kutlu bir uyanışı, büyük bir dirilişidir. Bu güçlü irade, 16 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en büyük projelerini hayata geçirmiş, elde edilen başarılardan ve hedef olarak açıklanan projelerden dolayı kanlı terör eylemleriyle, hain darbe girişimleriyle, finans odaklı manipülatif saldırılarla yok edilmek istenmiştir. Coğrafyamızda kanla tarih yazanlar bin yıllık medeniyetin yeniden uyanışı ve bunun kudreti karşısında politikalarını yeniden gözden geçirme ihtiyacına sürüklenmiştir” dedi.

Türk Milleti’nin her zamankinden daha uyanık olması gerektiğini vurgulayan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimizin bu iradesi yüce devletimizin gücüne güç katarken, gelecek yüzyılların projeksiyonu 2023, 2053 ve 2071 olarak ilan edilmiştir. Hedefimiz açıktır fakat düşmanlarımız da pusuda, sinsice ve tehlikeli bir bekleyiştedir. Bu nedenle aziz milletimiz her zamankinden daha uyanık olmak durumundadır. 2023, 2053 ve 2071 dünya siyasi tarihinin yeni dönüm noktaları olacaktır. Büyük ve Yeni Türkiye artık havada, karada, denizde yani her yerdedir. Eş zamanlı ve çok alanlı yürütülen bu mücadele bin yıllık köklü bir medeniyetin şer odaklarına karşı haklı mücadelesidir. Yeni Türkiye, milli iradenin esir alınmaya çalışıldığı o eski Türkiye değildir, fakat aziz milletimiz çağ açıp çağ kapatan koca bir ecdadın o eşsiz şuurunu yaşayan neslin ta kendisidir. Milletimizin iktidar, milli iradenin muktedir oluşunun 16. Yıldönümü kutlu olsun.” (FARUK ÖZKAN) 
Son Eklenen Haberler