Fuarı gezen Kocaoğlu, taş heykellerle ilgilendi

7 Aralık 2018, Cuma 11:30

     


Travel Turkey İzmir Fuarı’nda konuk ülke ve kentlerin stantlarını ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, en büyük ilgiyi Zimbabwe'den getirilen hayvan figürlü taş heykellere gösterdi. Başkan Kocaoğlu, İzmirlileri bu renkli fuarı görmeye davet etti.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aynı anda iki önemli fuara ev sahipliği yapan İzmir, turizmle dolu renkli günler geçiriyor. Dünyanın farklı coğrafyalarından 38 ülke ile Türkiye’nin 48 kentinden gelerek Fuar İzmir'de buluşan 1200 katılımcı, Travel Turkey Fuarı ile eşzamanlı olarak düzenlenen Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nde lezzet ve eğlenceyi en güzel şekilde harmanlıyor. Fuar İzmir'de konuşlanan turizm acenteleri de, yeni sezona ilişkin uygun fiyatlı 'erken rezervasyon' taleplerini alıyor.

Birçok yörenin turistik değerleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile yerel ürünlerinin sergilendiği Travel Turkey İzmir Fuarı’nı gezen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaklaşık 2 saat boyunca keyifli bir tur yaptı. Katılımcıların ve ziyaretçilerin ilgi gösterdiği Başkan Kocaoğlu, sevenleriyle bol bol anı fotoğrafı çekildi.

Konuk ülke ve kentlerin stantlarına uğrayarak "İzmir'e hoşgeldiniz" diyen Başkan Kocaoğlu, en büyük ilgiyi Zimbabwe'den gelen hayvan figürlü taş heykellere gösterdi. Güney Afrika'nın İzmir Fahri Konsolosu Tamer Taşkın'ın koleksiyonuna ait heykelleri uzun süre inceleyen Kocaoğlu, İzmirlileri bu renkli fuarı görmeye davet etti.

Travel Turkey İzmir Fuarı'nda Almanya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Etiyopya, Endonezya, Fas, Filistin, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Japonya, Kazakistan, KKTC, Lübnan, Makedonya Cumhuriyeti, Maldivler, Namibya, Pakistan, Peru, Polonya, Srilanka, Suudi Arabistan, Tayland, Tunus, Türkiye, Özbekistan, Uganda, Ürdün, Yunanistan ve Zimbabwe'nin tanıtımları yapılıyor. (DHA) 
Son Eklenen Haberler