Sürücülere, mevzuata aykırı plaka uyarısı

14 Eylül 2018, Cuma 16:56

     


İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, İzmirlilere daha çok noktada hizmet verebilmek için bir plaka basım atölyesi daha hizmete açtı. Oda Başkanı Celil Anık, gösteriş için mevzuata aykırı plaka takanlara ya da plakasız trafiğe çıkanlara seslenip, "2 bin 18 TL'ye varan para cezası var, araç da trafikten men edilebilir" dedi

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, yetkili kurum olduğu araç plaka basımında atölyelerinin sayısını arttırıyor. Konak Yenişehir, Karşıyaka ve Buca Otokent'in ardından Üçyol'daki oda merkezinde de plaka basım hizmeti verilmeye başlandı.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, taksi taşımacılığının yanında plaka basımında da İzmirlilere en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olduklarını ifade etti. Anık, atölye sayısını artırmanın yanında baskı makinelerini de yenilediklerine dikkat çekerek, bu alanda eğitim almış uzman personelle görev başında olduklaranı söyledi.

Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili olan Celil Anık, sürücülere de uyarıda bulundu. Anık, gösteriş için mevzuata aykırı plaka takıldığını, kimilerinin de araçlarında plaka olmadan trafiğe çıktığını belirterek, "Karayolları Trafik Kanunu'nun 23'üncü maddesine göre bu gibi ihlallerin ağır para cezası var. Yönetmelikte belirtilen özellikleri taşımayan plakaların tespiti durumunda 488 TL ceza kesiliyor, bir hafta süre veriliyor, aksi halde araç trafikten men ediliyor. Plakasız trafiğe çıkılmasının cezası ise 2 bin 18 TL ve araç süre tanınmaksızın men ediliyor" dedi. (DHA) 
Son Eklenen Haberler