Bornova'da rahvan at yarışları yapıldı

29 Ekim 2018, Pazartesi 20:07

     


İzmir'in Bornova ilçesinde, Pınarbaşı Rahvan At Yarışları'nın altıncısı bu kez Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlendi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Bornova Belediyesi ve Bornova Rahvan At Yetiştiriciliği ve Binicilik Kulübü işbirliği ile Pınarbaşı Rahvan At Yarışları'nın altıncısı düzenlendi. Pınarbaşı Yarış Pisti'ndeki etkinliğe 140 kişi atlarıyla katıldı. Bu yıl Cumhuriyet'in 95'inci yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen yarışlara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yarışları Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve Bornova Kaymakamı Fatih Genel de vatandaşlarla birlikte izledi. Balıkesir Karesi Atlı Okçuluk Kulübü üyelerinin atlı okçuluk, savaş sanatları ve akrobasi gösterileri ilgi gördü.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, geleneklerin yaşatılmasının önemine dikkat çekerek, "Bu yıl yarışların Cumhuriyet Bayramı kapsamında yapılmasından büyük bir mutluluk duyuyorum" dedi.

Bornova Kaymakamı Fatih Genel de, yarışların düzenlenmesi nedeniyle Başkan Olgun Atila'ya teşekkür ederek, "Bu sporun gelişmesini ve belediyemizin de destekleriyle bir atlı sporlar merkezi oluşmasını diliyorum" dedi. (DHA) 
Son Eklenen Haberler