Dolandırıcılar bu kez 'Valilik' adına aradı

5 Kasım 2018, Pazartesi 20:08

     


Telefon dolandırıcılarının Aydın valisi, vali yardımcıları ve özel kalem müdürünün ismini kullanarak bazı işletmeler ve hayırsever vatandaşlara arayıp para talep ettiği öğrenildi.

Aydın’da birçok yöntemi deneyerek telefon dolandırıcılığı yapan şebeke üyeleri, son zamanlarda ilin önde gelen isimlerin ve belediye başkanı, valilik gibi kurumlar adına kullanarak dolandırıcılık yapmaya başladı.

Son günlerde Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger başta olmak üzere vali yardımcıları ve valilik özel kalem müdürlüğü adına, hayırseverleri arayan telefon dolandırıcılarının para talep ettiği ifade edildi. Konuyla ilgili Aydın Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu tür talepler, dolandırıcıların işletme sahiplerini, hayırsever vatandaşlarımızı dolandırmaya yönelik girişim ve yöntemler olup; Valiliğimiz tarafından hiçbir surette yardım istenmesi söz konusu değildir. Aydın Valisinin ve Vali Yardımcılarının adını kullanmak suretiyle kendilerinden maddi yardım talebinde bulunulan işletmelerin ve vatandaşlarımızın durumu derhal güvenlik birimlerine bildirmeleri, gerekirse Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğünün 225 10 01-02 numaralı telefonlarına müracaat etmeleri gerekmektedir”. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler