Ege’nin Kırkpınar’I İncirliova’da

3 Ocak 2019, Perşembe 19:31

     


İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale himayesinde bu yıl 33’üncüsü düzenlenecek olan Geleneksel Deve Güreşleri Festivaline; Ege, Marmara ve Akdeniz Bölgesinden yaklaşık 180 pehlivan deve katılacak.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

İncirliova Belediyesi olarak kültürel mirasın yaşatılmasına büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Gürşat Kale; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da gelenek bozulmadı. Yeni yılın ilk güreşine İncirliova olarak ev sahipliği yapacağız. Festivalimiz, Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesinden yaklaşık 180 pehlivan devenin katılımıyla gerçekleşecektir. 6 Ocak Pazar günü İncirliova Deve Güreşleri Arenasında organize edeceğimiz festivalimize girişler ücretsiz olacaktır. Yaşatılan Gelenek, Özlenen Heyecan Ege’nin Kırkpınar’ı İncirliova’mızda sloganıyla bu yıl 33’üncüsünü düzenleyeceğimiz festivalimize tüm güreş severler ile vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

33’üncü Geleneksel İncirliova Deve Güreşleri Festivali 6 Ocak Pazar Günü, Aydın İzmir Karayolu (TED EGE Koleji yanı) İncirliova Deve Güreşi Arenası’nda gerçekleşecektir. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler