En hayırlı imza

2 Kasım 2018, Cuma 10:38

     


Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Engin Deniz Eriş, meme kanseri farkındalığı için düzenlenen söyleşide, kitabı “Bir Kanser Hikayesi ve Aforizmalar”ı imzaladı. Eriş'in kitabının geliri, meme kanseri ile mücadele eden kadınlara destek veren kuruluşlara aktarıldı.

Dünya Meme Sağlığı Günü nedeniyle İzmir Karabağlar Agâh Efendi İlkokulunda düzenlenen söyleşide veli ve öğretmenlerle buluştu. Doç.Dr. Eriş, söyleşide kanserli hasta yakını olarak kanserli hasta ile iletişimi anlattı. Erken tanının önemine dikkat çeken Doç. Dr. Eriş, kanserli hasta ile iletişimde en önemli konunun acıma yerine kabullenme yolu ile hastanın ihtiyaçlarının en etkin biçimde giderilmesi olduğunu söyledi. Doç. Dr. Eriş ayrıca kaleme aldığı“Bir Kanser Hikayesi ve Aforizmalar” adlı kitabını da imzaladı. Kitabın satışından elde edilen gelir ise meme kanseri ile mücadele eden kadınlara destek veren kuruluşlara aktarıldı.

Okul Müdürü Burçak Akseki ise okulda hem öğrencileri hem de öğretmen ve velileri bilinçlendirme çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini ifade etti. Bir kadın olarak da meme sağlığının öneminin farkında olduğunu ifade eden Akseki bu nedenle söyleşiyi Okul Aile Birliği ile düzenlediklerini belirtti. (ÖZLEM YILMAZ) 
Son Eklenen Haberler