“Ortaya konan terbiyesizliği meşrulaştırma çabasındalar”

4 Kasım 2018, Pazar 20:22

     


AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik küfürlü hakaret iddiaları üzerine yaşanan gelişmeleri ve CHP’lilerin tutumunu, “Hepsi büyük bir telaşla ortaya konan terbiyesizliği meşrulaştırma çabasındalar” sözleriyle değerlendirdi.

Konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında, “CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in hakaretleri karşısında CHP'nin tavrını ve ne yapacağını merak ediyorum derken tam da bunu kastettim” diyen Milletvekili Savaş, “Ortada ilçe başkanlarının medyaya delilleriyle yansımış küfür dolu bir sosyal medya paylaşımı var. Ama hiçbiri Efeler CHP İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza yönelik küfür dolu hakaretlerini kınayamadı bile. Hepsi büyük bir telaşla ortaya konan terbiyesizliği meşrulaştırma çabasındalar. Bilinmesini isteriz ortada bir suç var ve biz de gereğini adli merciler üzerinden yapıyoruz” dedi.

“SUÇLARINI KAPATMA

TELAŞINA DÜŞÜYORLAR”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik hakaretlere sessiz kaldığı iddialarının da yalandan ibaret ve yine kamuoyunu kandırma çabası olduğunu dile getiren Milletvekili Savaş, “CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır'ın bizlere yönelttiği mesnetsiz ithamlara gelince, Sayın Çerçioğlu'na yönelik hakaretler üzerinden bizlere ithamda bulunarak algı operasyonu içerisine giriyor suçlarını kapatma telaşına düşüyorlar. O konuya da açıklık getirerek ikircikli tavırlarını bir kez daha kamuoyunun gözleri önüne serelim. Sayın Çerçioğlunu'na edilen hakaretlerde sessiz kaldığım yönünde bir algı operasyonuna girişerek tamamen yalandan ibaret beyanlarda bulundular ve kamuoyunu yine kandırma çabasındalar.

27.08.2018 tarihinde tvDEN'de Sayın Emin Aydın'ın programında katıldığım canlı yayında açıklamalarda bulundum. ‘Bırakın bir bayana, hiç kimseye küfür edilemez. Bunu asla tasvip etmiyoruz diyerek’ canlı yayında yaşananları çok açık bir dille kınadım. Bütün bu açıklamalar, bu televizyon programındaki videolarla birlikte kamuoyu ile paylaşılmıştır.”

“ÖZÜR DİLEYECEK MİSİNİZ?”

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, konuya ilişkin açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“CHP İl Yönetimine açıkça soruyorum: Savcılığa intikal eden Efeler CHP İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in sosyal medyadaki küfür dolu paylaşımlarını savunuyor musunuz savunmuyor musunuz? Çıkın bunu açıklayın kadınlarımıza, kızlarımıza. Kamuoyu da olanı biteni, nerede durduğunuzu daha net şekilde görsün. Kamuoyu ile paylaşılan bu video sonrasında tarafıma yönelttiğiniz haksız ithamlarınızdan dolayı kamuoyu önünde benden ve kamuoyundan açıkça özür dileyecek misiniz dilemeyecek misiniz? Bu küfür dolu paylaşımlardan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Genel Başkanımızdan özür dileyecek misiniz dilemeyecek misiniz?

“BAŞKAN’A EDİLEN HAKARETLERİ

ONLARDAN DAHA FAZLA KINADIK”

Buradan açıkça bir kez daha ifade ediyorum. Adliyenin yeri belli, sayın savcının makamı bellidir. Suç varsa bir yerde, başvurulacak makamlar ve kurumlar bellidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Bu kurumlar bütün vatandaşlarımızın hizmetine açık. Niye gitmemişler o dönem savcılığa? Sayın Başkana edilen hakaretleri onlardan daha fazla kınadık, bu işi bile doğru düzgün beceremediler.

“YASALAR ÇERÇEVESİNDE

GEREĞİNİ YAPIYORUZ”

Gelelim Sayın Cumhurbaşkanımıza edilen hakaret konusuna; Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza edilen bu küfürler karşısında kimse sessiz kalmamızı beklemesin. Suç ortada, sosyal medyadaki yazışmalar ve basına yansıyan haberler alenen ortada. Biz de haddini bilmeyene yasalar çerçevesinde gereğini yapıyoruz. Takkeleri düştü, kelleri göründü. Milleti kandırma çabalarından vazgeçsinler artık.” (ÇAĞLAR HATİPOĞLU) 
Son Eklenen Haberler