Nagehan Alçı: Çok açıkça uyarıyorum İmamoğlu derbiye gitmemeli

13 Nisan 2019, Cumartesi 14:22

     


Habertürk yazarı Nagehan Alçı, mazbatası verilmeyen CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun pazar günkü Fenerbahçe- Galatasaray derbisine gitmemesini 'istedi.' 

Nagehan Alçı, bugünkü yazısında, "çok açıkça uyarıyorum" dediği İmamoğlu için  "toplumsal gerilimi zirveye taşıyacak bir girişim olur." ifadelerini kullandı. 

Alçı, "Eğer bu gösteriyi yapmakta ısrar ederse Ekrem İmamoğlu kendi elindeki silahla kendi ayaklarına kurşun sıkar." diyerek ilginç bir uyarıda bulundu. 

Alçı, dikkat çeken yazısında şu ifadeleri kullandı:

''Kadıköy zaten CHP'nin çok güçlü olduğu bir bölge. Fenerbahçe tribünlerinde ağırlıklı grupların, CHP tandanslı olduğu da öteden beri biliniyor. Stadyumun ismi de CHP'nin meşhur Başbakanı Şükrü Saraçoğlu.

İDEOLOJİK SLOGANLARLA STADYUM İNLEYECEK

İmamoğlu bu maça gittiğinde, şüphesiz 55-60 bin kişi birden İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu haykıracak ve çok büyük bir gösteri olacak. Coşkulu ideolojik sloganlarla stadyum inleyecek.

'ÇOK AÇIKÇA UYARIYORUM, OLAY ÇIKAR

Hem Ekrem Bey hem de CHP örgütleri, tüm Türkiye'nin gündemindeki bu derbide böyle bir destek gösterisinden çok memnun olabilir ama bu hareketleri, toplumsal gerilimi zirveye taşıyacak bir girişim olur. İmamoğlu'nun, bu yanlış davranışıyla beraber toplum ve siyasi ortam daha da gerilir. Türkiye zarar görür. Çok açıkça uyarıyorum… Ekrem İmamoğlu, yarın oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçına kesinlikle gitmemeli. Bu programını iptal etmeli. Sağduyu ve itidal galip gelmeli.

BU ŞOV İPTAL EDİLMELİ

Ekrem Bey gitmekte ısrar etse bile sağduyulu bir insan olduğuna inandığım CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tıpkı akla aykırı bir iş olan İzmir mitingini iptal ettirdiği gibi Kadıköy'deki bu şovu da iptal ettirmeli.'' 
Son Eklenen Haberler